בשלב זה אין חדש תחת השמש–הכיון עדיין 1263.

גרף זוויות יומי

image

ריבוע טווח יומי זה מתאר את התנהגות המדד בטווח הקצר היטב הן במונחי זמן והן במונחי מחיר. אפשר להבחין בראש ובראשונה שהשיאים של המדד הם עדיין שיאים יורדים וכן התחתית האחרונה נמוכה מן הקודמת . משמעות הדבר שלפחות כעת כיון המחירים עדיין ממשיך להצביע מטה. מן הגרף עולים אזורי המחיר האידיקטביים לטווח הזמן של הימים הקרובים. מלמטה 1293 שבמקרה שבירת אזור זה יהפוך 1263 היעד הבא. מעל 1322 שילמד על שינוי מגמה וחזרה לעליות (לפי מצב הגרף כעת. אינדיקציה זאת יכולה עוד להשתנות במידה וייווצר שיא נמוך חדש.)

תומךבאמור לעיל לגבי חשיבות 1322 הוא אמצע טווח המסחר של חודש ינואר העומד על 1321. פירושו של דבר שכל עוד לא ייפרץ מחיר זה, ישאר הכיון הכללי של המדד כלפי מטה אמצע טווח המסחר של השבוע החולף עומד על 1307. מבחינה זאת כל עוד ישאר המחיר מתחת אזור זה יעיד הדבר על צפי להמשך ירידות. חשיבות אזור זה מתקבלת מן הגרף הבא:

ריבוע טווח 2011

image

1302 היא 7/8 טווח הריבוע של שנת 2011 גם כאן אפשר לראות כיצד משמבות חלקות הטווח השונות שלו כהתנגדויות ותמיכיות משמעותיות. יחד עם זאת משום גודלו היחסי אפשר לאפשר חריגה של מספר נקודות מעלה או מטה מן הקווים האופקיים על הגרף. על כל פנים במקרה של המצאות מתחת רמת 1302 תצביע על משיכה אל אזור ה5/8 של הריבוע הוא הגבוה של מרץ שנה שעברה ב-1254 (קרוב מאד לאזור היעד מן הריבוע הקודם.

הערה: יש לשים לב להתנהגות המחיר סביב תאריך 11/2/13 הן משום היותר 5/8 של הריבוע השני בזמן והן משום היות נקודת זמן זאת תאריך שפל 2003.

 

סיכום

: הניתוח רובו ככולו מצביע על המשך מהלך הירידות השבוע כאשר כל עוד ימצא המחיר מתחת 1307 יצביע הדבר על המשך הנטייה לירידות. עליה מעל רמה זאת תהפוך את הכיון ותתן אפשרות לעליה חוזרת לאזור 1322 לפחות בשלב הראשון. המצאות מתחת רמת 1293 נקודות תתן אישור נוסף למהלך ירידות נוסף לאזור 1263.

 

יגאל סקולניק.

מודעות פרסומת

2 מחשבות על “בשלב זה אין חדש תחת השמש–הכיון עדיין 1263.

    • משום שהחישוב מתייחס רק לגבוה ולנמוך של יחידת הזמן. לסגירה חשיבות מבחינה זאת שהיא מלמדת לאיזה צד של האמצע נטה המחיר בסיום ומכאן גם על נטיית המחיר בהמשך.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s