התנגדויות אפשריות לתיקון וסימנים לאופי המהלך המתפתח כעת.

אמצע טווח המסחר של השבוע שחלף עומד על 1433. אמצע טווח המסחר של החודש שחלף עומד על 1440.סימן לתיקון משמעותי בזמן הקרוב יהיה שבירה מעלה של 1440 כאשר אזור ההתנגדות הבא אחריו יהיה 1453 ואם זה ישבר מעלה יהיה בכך סימן כי פני המדד מעלה לאזור השיא מחדש. גודל המהלך היורד האחרון עד תחתית יום חמישי הייתה בגדר הנורמה בתוך מהלך השוק העולה מאז 2013. כפי שהודגם בניתוח מן השבוע שעבר. מכאן עולה הסבירות לתיקון .  יחד עם זאת הדגש כאן הוא שכל עוד לא תחצה כלפי מעלה1453 הרי שגם במגמה קצרת הטווח לא חל עדיין שינוי.

בנוסף על האינדיקציה שלעיל לכך שמהלך הירידות הראשון תם הרי שעל אף שלהערכתי השיא של מהלך העליות כבר ניקבע יתכן והמדד נכנס מחדש לתקופת דשדוש שכן כפי שאדגים להלן שקול התנועה של הירידה האחרונה אופייני לשקולי התנועה של  תקופת הדשדוש של 2013. מבחינה זאת כל עוד לא תשבר התחתית של יום חמישי האחרון  ההערכה היא שהשוק מצוי בשלב של פיזור סחורה לפני ירידות. כמו כן כפי שמראים החישובים שעל הגרף כל המהלכים הם מאותו סוג של הרמוניה. וכולם מתואמים מבחינת הגדלים שלהם.

image

סיכומו של דבר כל עוד לא יעלה השוק במהלך השבוע הנוכחי מעל 1440 הרי שיהיה בכך עדות לכך שלא הסתיים  מהלך הירידות הנוכחי קצר הטווח. עלייה מעל 1440 תהיה עדות לכניסה לתקופת דשדוש נוספת מעין אלו שראה השוק בשנים 2012-2013.. במידה ותשבר רמת 1411 יעיד הדבר על כך שעוד ירידות לפנינו וכיוונן הוא לאזור 1374.

יגאל סקולניק

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s